Siyasetçilere Islık Volkan Demirel’e Alkış!

Hatay’da sabaha karşı saat 04:17’de yapılan anma töreninde Hataylılar siyasetçilere büyük tepki gösterdi. Deprem günlerinde yaşanan aksaklıklar deprem anmasında protestolara dönüştü. Başta dönemin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Belediye Başkanı Lütfü Savaş büyük tepki gördü. Lütfü Savaş istifaya davet edildi.

6 Şubat depremlerinde yaşamını yitiren 53 binden fazla yurttaş, facianın birinci yılında anıldı. Hatay’da ‘sessiz yürüyüş’ düzenlenirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş protesto edildi. Protestolarla ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Koca, “Depremde kaybettiğimiz canların saygıyla anılmasından rahatsız olan mı var? Bu dakikalar hürmet dakikalarıdır. Bunun aksine davranış hem yaşayanları hem aramızdan ayrılanların ruhunu incitir” ifadelerini kullandı.

Anma törenlerinde kalabalığın alkışlarla karşıladağı isim ise Volkan Demirel oldu. Depremin ikinci günü ağlayarak yaptığı paylaşımla Hatay’daki yıkımı tüm Türkiye’ye duyurmayı başaran, bu sezon Hatayspor’u bırakmayarak kulübü ayakta tutan Volkan Demirel alkışlara boğuldu.

‘YERİ GELİR PROTESTO ANLAYIŞLA KARŞILANIR’

Bakan Koca kişisel sosyal medya hesabından protestolarla ilgili bir açıklama yaptı. Koca,
“Depremde kaybettiğimiz canların saygıyla anılmasından, hatıralarının yad edilmesinden, sessizlik içinde ruhlarına fatihalar okunmasından, dualar edilmesinden rahatsız olan mı var? Bu dakikalar hürmet dakikalarıdır. Bunun aksine davranış hem yaşayanları hem aramızdan ayrılanların ruhunu incitir. Yeri gelir protesto anlayışla karşılanır. Ama bu hürmet dakikaları onun vakti değil” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir