İşte karşınızda en ucuz dört kişilik elektrikli araba: Yuki Amy!

Elektrikli araçlar günden güne daha da yaygın hale geliyor. Ancak bu araçların yapımı geleneksel içten yanmalı motora sahip araçlara kıyasla biraz daha maliyetli oluyor. Bu da elektrikli otomobillerin diğerlerine göre biraz daha pahalı olması anlamı taşıyor. Hal böyle olunca kullanıcılar, son dönemde popüler hale gelen elektrikli bisikletlere yöneldi. Citroen Ami ile başlayan bu furya, günümüzde Ami benzeri pek çok aracın türemesini sağladı.

İşte bunlardan birisi de Yuki Amy. Ancak Yuki Amy emsallerinden farklı olarak dört kapılı bir elektrikli araç olarak karşımıza çıkıyor. Bu da Amy ile dört kişiyle beraber seyahat edebileceğiniz anlamında geliyor. Ufak da olsa bir bagaja da sahip olan model, arka koltukları yatırmanıza imkan tanıyor ve böylece hayal ettiğiniz geniş bagaja ulaşmanızı sağlıyor. Elbette Yuki Amy’nin özellikleri bunlarla da sınırlı değil.

İşte karşınızda en ucuz dört kişilik elektrikli araba: Yuki Amy!

Maksimum hızı 45 km/s olan Amy, bu yönüyle Citroen Ami ile benzer bir performansa sahip. Modelin menzil mesafesi ise fabrika verilerine göre 80 ila 100 km aralığında değişiyor. Bu 20 km’lik fark ise hava koşullarından kaç kişiyle yolculuk ettiğinize kadar pek çok değişkene bağlı olarak oluşmuş oluyor.

Yuki Amy’nin dört camı da tam otomatik. Üstelik araçta merkezi kilit sistemi mevcut. Kliması, multimedya sistemi ve geri görüş kamerasıyla donanımsal anlamda rakiplerine fark atan Amy, LED farlarıyla da farkını ortaya koyuyor. Yuki Amy’nın şarj olma süresi ise fabrika verilerine göre 6-7 saat.

Yuki Amy’de müzik keyfi yaşamak da mümkün. Zira telefonunuzu Bluetooth vasıtasıyla multimedya ekranına bağlayabilir ve dilediğiniz müziği dinleyebilirsiniz. Bu noktada aracın içerisinde var olan hoparlörün de yeterli derece ses verdiğini ifade etmek lazım. Yuki Amy’nin güncel fiyatına ise hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Marka: Yuki

Model: Amy

Yıl: 2024

Fiyat: 399.000 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir