iPhone 15 serisi yakında çıkacak Qi2 kablosuz şarj standardıyla çalışacak

Dolayısıyla iPhone 15 serisinin yeni kablosuz şarj yöntemini benimseyen ilk akıllı telefonlar arasında yer alması sürpriz değil. Şirket geçmişte Qi kablosuz şarja izin vermiş olsa da, Apple’ın yeni bir teknolojiye bu kadar hızlı geçiş yaptığını görmek açıkçası oldukça nadir.

Yeni kablosuz iPhone 15 şarj cihazları yakında gelecek. WPC, Belkin, Mophie, Anker ve Aircharge gibi şirketlerin, Apple’ın en yeni ve en iyi ürünleriyle entegre olması gereken tüm Qi2 ürünlerini önceden duyurduklarını söylüyor. Toplamda, 100’den fazla cihazın yakın gelecekte piyasaya sürülmesi amacıyla şu anda testlerden geçtiği belirtiliyor.

iPhone 15 serisi yakında çıkacak Qi2 kablosuz şarj standardıyla çalışacak

Peki Qi2 ile ilgili en önemli şey nedir? WPC, daha hızlı şarjın, daha yüksek verimliliğin ve daha fazla rahatlığın reklamını yapıyor. Artık 13 yaşın üzerinde olan orijinal Qi şarj standardının yerini alacak, yani evet, şimdi yenileme zamanı. Qi2 platformu, 15 watt’lık şarj desteği sunuyor ve cihazın hasar görmesini veya pil ömrünün kısalmasını önleyen gelişmiş güvenlik özelliklerine ek olarak yabancı nesne algılama özelliğine de sahip. Ancak belki de Qi2’nin en büyük çekiciliği birlikte çalışabilirlik ile ilgili. Bu, endüstri çapında benimsenmesi gereken yeni bir standart; dolayısıyla dünyanın neresinde yaşıyor olursanız olun, teorik olarak tek bir Qi2 şarj cihazını geniş bir cihaz yelpazesiyle kullanabileceksiniz. Protokol, genellikle düz bir şarj pediyle zorlanan alışılmadık şekilli aksesuarların şarj edilmesine bile olanak tanıyor.

Tüm Qi2 cihazları, markalama amacıyla belirgin bir logoya sahip olacak; bu nedenle, sahte bir şarj cihazı kullanmayacağınızı bileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir