Depremden sonra sahipsiz kaldı… Atatürk posteri aylardır yırtık halde

Malatya Stadyumu’nda asılı olan Türk bayraklı Atatürk posterinin aylardır yırtık halde olduğu ortaya çıktı. Geçen meydana gelen 6 Şubat depreminin ardından maç yapılmayan stattaki bu görüntü tepki çekti. Yırtık posterin aylardır indirilmediği öğrenildi. Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan’ın ise telefonlara cevap vermediği belirtildi.

Depremden sonra sahipsiz bırakıldığı ortaya çıkan stattaki Atatürk posterinin ne zaman ve nasıl yırtıldığı bilinmiyor.

“YIRTIK POSTERİ KALDIRIN”

CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, Ata’ya yapılan saygısızlığa tepki göstererek, “AKP iktidarının Atatürk’e olan düşmanlığını, yırtık posterin kaldırılmamasında da net bir şekilde görüyoruz. Bu duruma seyirci kalan yetkililerin, Atatürk, bayrak ve cumhuriyet konusunda herhangi bir hassasiyet taşımadığı ortadadır” dedi.

Yırtık posterin bir an önce kaldırılmasını isteyen Yıldız, şöyle konuştu: “İsmet İnönü’nün memleketi olan Malatya’da, İnönü Stadyumu’ndan İnönü ismi kaldırılmıştı. Malatya, maalesef tarikat ve cemaatlerin yoğun olduğu bir şehir. İktidar Atatürk’ün değerlerini korumak yerine cemaat ve tarikatların hoşlanacağı hareketleri yapmaya devam ediyor. CHP olarak Atatürk’ün posterine zarar verenleri ve bu şekilde asılmasına göz yumanları şiddetle kınıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir