Altın İçin Arka Arkaya Uyarılar! Büyük Sürprizler Olabilir. Satan Bir Daha Alamaz

Altın ve para piyasası uzmanları, yatırımcıların dikkatini çekerek, alım fırsatı olduğunu belirtiyorlar. İşte son değerlendirmeler ve gelecek beklentiler:

BORSADA YÖN AŞAĞI, DOLAR ARTIYOR

İslam Memiş’in açıklamalarına göre, Borsa İstanbul’un endeksi 9355 puan seviyesinde. Haftanın ilk işlem günü satıcılığı tamamladı. 8750 puan seviyesinin aşağı yönlü kırılması durumunda, 8400 seviyesine doğru bir hareket beklenebilir. Dolar TL kuru ise 31 L 12 kuruş seviyesinde ve mart ayında 32 Lira seviyesine yükselebilir.

ALTINDA ALIM FIRSATI

Ons altın 2027 dolar seviyesinde. Özellikle bu haftanın özelinde, 2000 dolar destek seviyesi, yukarıda 2050 dolar direnç seviyesi olarak takip edilmeli. Gram altın ise 2035 lira seviyesinde bulunuyor. Fiziki altında beklenen geri çekilme sonrasında, alım fırsatları doğabilir.

YÜKSELEN TREND DEVAM EDEBİLİR

Hatice Kolçak da alım fırsatı vurgusu yaparak, özellikle gram altının henüz istenilen seviyeleri görmediğini belirtti. Yatırım yapmak isteyenlerin fırsatı kaçırmamaları gerektiğine dikkat çekti. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk’e göre, önümüzdeki aylarda altın fiyatlarında biraz daha yükseliş beklenebilir. Bu yıl sonunda 3 bin, 3 bin 250 lira seviyelerine ulaşabilir. Orta ve uzun vadede altın alımının daha doğru olabileceği belirtiliyor.

PORTFÖY ÖNERİSİ: YÜZDE 40 ALTIN

Yıldırımtürk, bir portföy oluşturulurken yüzde 40’ının altından olabileceğini, yüzde 10’unun döviz veya eurobond, yüzde 30’unun hisse senedi olabileceğini tavsiye ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir