Kılıçdaroğlu’ndan ittifak ve İmamoğlu açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimler öncesinde devam eden ittifak tartışmalarıyla ilgili konuştu. Halk TV’den Fikret Bila’nın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi düşünen muhalefet partileri bir araya gelir” dedi. Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: 

“Demirel’in deyimiyle siyasette 24 saat uzun bir süredir. Benim değerlendirmeme göre Türkiye’nin geleceğini, çıkarlarını, huzurunu önceleyen muhalefet partileri bir araya gelirler. Burada önemli olan ölçü Türkiye’nin geleceği ve çıkarlarıdır. Bu ölçüyü esas alan muhalefet partileri işbirliğine yönelirler. Önemli olan Türkiye’dir. Türkiye’nin geleceğidir. Türkiye’nin huzurudur.”

İMAMOĞLU İÇİN DİKKATİ ÇEKEN SÖZLER

Adı bir süre CHP Genel Başkan adaylığı için konuşulan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında da konuşan CHP lideri, şu değerlendirmeyi yaptı: 

“Belediye başkanı arkadaşlarıma ‘şikayet etmeyeceksiniz, halka hizmete devam edeceksiniz’ dedim. Öyle yapıyorlar. Belediye başkanlarımız çok başarılı. CHP’nin halka hizmet anlayışını çok iyi bir şekilde hayata geçirdiler. Hükümet üç tane maskeyi dağıtamadı ama CHP’li belediyeler bir günde sorunu çözdüler ve korona salgınında maskeleri bedava dağıttılar. Her soruna kısa sürede çözüm ürettiler. Halk bu gerçeği yaşayarak gördü. Bu nedenle belediye başkanlarımızın yeniden aday olmalarını ve hizmetlerini sürdürmelerini istiyorum. Bu büyükşehir belediye başkanlarımız için de geçerli. Çok başarılılar. Bunu kendilerine de söyledim. Ben Ekrem Bey’in (İmamoğlu,) Mansur Bey’in (Yavaş) yeniden İstanbul ve Ankara belediye başkanlıklarına aday olmaları gerektiğini düşünüyorum. Ekrem Bey’in İstanbul’u, Mansur Bey’in Ankara’yı kazanacaklarına inanıyorum.”

KAYNAK: HALK TV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir