Boğaziçi Üniversitesi’ndeki dev iftarda renkli görüntüler ortaya çıktı

Son yıllarda akademisyenler ve sapkın LGBT’li örgütlere mensup bazı kişilerce gerçekleştirilen tuhaf protesto ve taşkınlıklarla sahne olan Boğaziçi Üniversitesi, bugün farklı bir olayla gündem oldu.

İslam Araştırmaları Kulübü’nün (BİSAK) ev sahipliğinde yapılan iftar, üniversitedeki akademisyenlerin dikilme protestolarını gerçekleştirdiği Güney Kampüsü’nde yapıldı. İftarda renkli görüntüler ortaya çıktı. Yemekler yenildikten sonra cemaatle namaz kılınırken, 2 binden fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen bu yılki iftarın Boğaziçi tarihinin en kalabalık iftarı olduğu belirtiliyor.

BOĞAZİÇİ REKTÖRÜ TEŞEKKÜR ETTİ

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Naci İnci, öğrencilerin dev katılımlı iftarını sosyal medya hesabından paylaşarak, “Bugün iftarımızı Boğaziçi Üniversitesi İslam Araştırmaları Kulübü (BİSAK)’nün Güney meydanda düzenlediği organizasyonda öğrencilerimizle birlikte açtık. Bu geleneği devam ettiren öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle 3 yıl ara verilen Boğaziçi Üniversitesi Geleneksel Ramazan İftarı, geçtiğimiz yıl tekrar düzenlenmeye başlanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir