AK Parti listesinde 3 isim değişecek

AYŞEGÜL KAHVECİOĞLU / Ankara – Listelerindeki istifa, ölüm, inceleme sonucu adaylığı düşenler sebebiyle oluşan eksiklikleri bugün saat 17.00’ye kadar tamamlamayan siyasi partiler, ilgili seçim çevresinde seçime giremeyecek.

Adaylar, geçici liste yayımlandıktan sonra 18 Nisan saat 15.00’e kadar çekilebilecek; partiler adaylıktan istifa eden bu isimler yerine 19 Nisan saat 17.00’ye kadar yeni isim bildirebilecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ OY PUSULALARININ BASIMI BAŞLADI

YSK’da 1 Nisan tarihinde çekilen kura sonucunda 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimde cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri belirlendi. Bugün YSK tarafından cumhurbaşkanlığı seçiminde kullanılacak oy pusulası onaylandı. AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda cumhurbaşkanlığı seçimi için kullanılacak oy pusulalarının basım işlemlerinin başlatıldığını duyurdu. Özel, “Cumhurbaşkanı seçiminde kullanılacak oy pusulasının basım yerinde YSK üyelerimiz ve siyasi parti temsilcilerimizle birlikte hazır bulunduk. Uygun olan oy pusulasının basım işlemleri başlatılması talimatı verilmiştir” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti YSK temsilcisi Mustafa Tolga Öztürk de YSK tarafından onaylanan cumhurbaşkanlığı oy pusulasını Twitter hesabından paylaşarak, “YSK heyeti tarafından cumhurbaşkanı seçimi pusulaları onaylandı. Vatana, millete, Türk demokrasisine hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’DE 3 İSİMDE DEĞİŞİM

Edinilen bilgiye göre, AK Parti’de, adaylıktan çekilen eski Esenyurt Belediye Başkanı, AK Parti İstanbul 3. Bölge 8. sıra milletvekili adayı Necmi Kadıoğlu’nun yerine İstanbul eski İl Başkanı MKYK Üyesi Bayram Şenocak listeye girecek. Süresi içinde Belediye Meclisi Üyeliği görevinden istifa etmediği belirlenen İstanbul 1. Bölge adayı Mustafa Naim Yağcı’nın yerine avukat Muhammet Enes Savaş gelecek. Sırasını beğenmediği için çekilen Samsun 8. sıra adayı Kadir Kayan’ın yerine de bugün yeni bir isim belirlenecek.

Öte yandan Erdoğan, partisinin ilk seçim mitingini 18 Nisan’da Afyonkarahisar’da yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir